Menu



Nieuwsberichten

Inzamelingsactie: Slippers & theedoeken t.b.v. Malawi

Bron: World Servants, Datum: dinsdag 24 juni 2025

Op 31 juli, vertrekken wij (Martine, Naomi, Peter & Rob) met World Servants naar Malawi. Dit jaar hebben we niet zo'n hele grote groep, maar wel een hele leuke. De groep bestaat uit 7 vrouw/man leiding en 15 jongeren. Wij kunnen jullie vertellen dat iedereen er enorm veel zin in heeft en super gemotiveerd is om er een geslaagd bouwproject van te maken! Wij kijken erg naar het vertrek uit en de ontmoeting met de inwoners van Mkazimasika!

We zullen er als groep rekening mee moeten houden dat de armoede in Malawi erg groot is. Malawi staat op positie 9 in de top 10 van armste landen ter wereld. Omdat we met een kleine groep weggaan, hebben we extra ruimte gekregen om bagage mee te nemen. Dat bracht ons op het volgende idee: Laten we dat doen in de vorm van spullen die we in Malawi achter kunnen laten.

Uit navraag is gebleken dat er bv. behoefte is aan schoeisel voor de kinderen in de vorm van slippers. Verder blijken ook theedoeken erg gewild te zijn.

Onze vraag aan de gemeente is dan ook: Hebben jullie nog goede gebruikte theedoeken of slippers thuis? Neem die dan mee naar de kerk en deponeer ze in de daarvoor bestemde krat die in de kerk staat. Wij nemen de ingeleverde theedoeken en slippers dan zelf mee op 31 juli naar Malawi en zullen ze daar uitdelen.

Heeft u geen theedoeken of slippers over, maar u wilt toch meedoen aan deze actie? Dan mag dat natuurlijk altijd ook financieel. Dit kan door uw bijdrage over te maken aan de diaconie o.v.m. Malawi, of door een bijdrage te deponeren in het daarvoor bestemde potje.

Het ingezamelde geld zullen we meenemen naar Malawi en daarvan op een plaatselijke markt slippers kopen, zodat daarmee ook gelijktijdig de plaatselijke economie gesteund wordt.

Mogen wij weer op uw hulp en ondersteuning rekenen? Bij voorbaat hartelijk dank daarvoor!!

Een groepje kinderen in de bestaande school in Malawi

Volg de nieuwsberichten via 'Social Media'


Meer info...
Of ontvang dagelijks nieuwe berichten per e-mail (Aanmelden):Adventskerk | Nieuws
Overig nieuws
Onderzoek door gemeente Alphen aan den Rijn naar verruiming winkeltijden
In de media kon u lezen dat het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Alphen aan den Rijn een onderzoek gaat instellen naar de mogelijkheden van verruiming [...]
Voorkom fietsendiefstal
Helaas zijn er de afgelopen tijd weer fietsen gestolen tijdens de kerkdienst. Deze stonden zowel buiten als binnen de hekken van de kerk. Dit is uiteraard erg vervelend [...]
Vacature Coördinator Kerstpakkettenactie
De Kerstpakkettenactie Alphen aan den Rijn zoekt een nieuwe coördinator! Jaarlijks wordt door het DPA (Diaconaal Platform Alphen) de bekende Kerstpakkettenactie georganiseerd. [...]
Nieuw Bachkoor in Alphen aan den Rijn
Binnen een maand al 55 leden voor nieuw koor in de Adventskerk
Opbrengst stoopwafelactie & bingoavond World Servants
Op 13 juni jl. konden de stroopwafels opgehaald worden en hielden we onze wervelende bingo- & infoavond. Samen brachten die het fantastische bedrag op van ca. € 2.650,00. [...]
Inzamelingsactie: Slippers & theedoeken t.b.v. Malawi
Op 31 juli, vertrekken wij (Martine, Naomi, Peter & Rob) met World Servants naar Malawi. Dit jaar hebben we niet zo'n hele grote groep, maar wel een hele leuke. De groep [...]
Startzaterdag 20 september 2025
Nu de zomer voor de deur staat en iedereen de zomervakantie aan het voorbereiden is, zijn ook de eerste voorbereidingen voor het nieuwe kerkelijke seizoen gestart.
Fietsmaatjes Alphen aan den Rijn zoekt vrijwilligers
U heeft ze vast wel eens gezien, de duofietsen van Fietsmaatjes Alphen aan den Rijn. Deze stichting koppelt vrijwilligers aan mensen die graag willen fietsen, maar dat [...]
Uitje naar de Sfeerstal
De diaconie organiseerde op 19 juni een fijne dag voor de ouderen uit onze gemeente. Met een groep van ruim 60 mensen hebben we uitgebreid geluncht bij de Sfeerstal in [...]
Kerkelijk bureau gesloten
In de periode van maandag 30 juni 2025 tot en met woensdag 16 juli 2025 is het kerkelijk bureau gesloten.
Ringleiding kerkzaal is hersteld
Afgelopen zondagmorgen deed de ringleiding in de kerk het niet. Heel vervelend voor wie de ringleiding nodig heeft om de dienst te kunnen volgen! Dit konden we tijdens [...]
🎉 CornerTeens Avond – Zomereditie bij de Zegerplas! 🌞🏖️
Kom aanstaande vrijdag naar een gezellige én sportieve avond met CornerTeens!
Nieuw: de beamerpresentatie op uw smartphone
Nieuw in de Adventskerk: LiveBeamer. Vanaf nu kunt u de beamerpresentatie van de kerkdienst ook live volgen op uw eigen smartphone of tablet. Dat is bijvoorbeeld handig [...]
Vrijdag 13 juni, Bingo- & infoavond World Servants reis 2025
Op vrijdagavond 13 juni is er een bingo- & informatieavond over de reis die wij (Martine, Naomi, Rob & Peter) met World Servants gaan maken naar Malawi.
Bestellen en ophalen van de stroopwafels World Servants
De stroopwafelactie van World Servants loopt bijna af, dus pak nog even de kans om de overheerlijke stroopwafels te bestellen als u dat nog niet gedaan heeft.
Samenvatting van de gemeenteavond van 14 mei 2025
Tijdens de gemeenteavond van 14 mei zijn drie hoofdonderwerpen besproken: 1. Invoering Donkey Mobile app 2. Renovatie keuken en toiletten kerkgebouw 3. Nieuw beleidsplan [...]
🎶 Koorzangers gezocht
Zing mee in een cantatedienst in de Adventskerk! 🎶 Bach: Cantate BWV 140 – Wachet auf, ruft uns die Stimme
Jaarrekeningen 2024 Diaconie en CKRM ter inzage
De kerkenraad heeft afgelopen maandag de jaarrekeningen 2024 van de Diaconie en het college van kerkrentmeesters voorlopig vastgesteld.
Commissie beleidsplan 2026-2029 zoekt versterking. Iets voor u/jou?
We zijn samen Gods gemeente en dat betekent dat we ook samen nadenken over ons beleid voor de komende jaren.